İdrar yollarının çeşitli sebeplerle mikrop kapması sonucu meydana gelen enfeksiyona idrar yolu enfeksiyonu(iltihabı) denir. İdrar yolları böbrekten başlar, üreter, mesane ve üretra ile dışarıya açılır. Kadınların idrar yolları enfeksiyonuna yakalanma riski erkeklere göre daha fazladır. İdrar yolu enfeksiyonu mesane ile sınırlı olabilir, fakat böbreklere de yayılırsa ciddi komplikasyonlara neden olabilmektedir.

İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri nelerdir?

İdrar yolu enfeksiyonları her zaman belirti göstermeyebilir. Bazen asemptomatik de geçirilebilir. En sık görülen belirtiler şunlardır:

 • Güçlü, acil idrar yapma isteği
 • İdrar yaparken yanma
 • Sık ve az miktarlarda idrar yapmak
 • Bulanık idrar
 • İdrardan kan gelmesi (İdrarın pembe veya kırmızımsı renk alması)
 • Kötü kokulu idrar
 • Kadınlarda kalça ağrısı
 • Erkeklerde rektal ağrı

erkek idrar yolları iltihabı resmi

Eğer idrar yolu enfeksiyonu böbreğe yayılırsa buna akut pyelonefrit denir. Eğer enfeksiyon mesanede ise sistit, üretrada ise üretrit denir.

İdrar yolu enfeksiyonu neden olur?

İdrar yolları enfeksiyonları genellikle üretra yoluyla üriner sistemin dışa açıldığı delikten bakterilerin girmesi ve idrar yollarında üremesi ile ortaya çıkar. Normalde vücut savunma sistemleri bu bakterilerin üremesine izin vermez. Fakat bu savunma bazen zayıf olabilir. Ayrıca şeker hastalığı gibi bağışıklık sistemini zayıflatan hastalıklarda da daha sık görülebilir.

 • Mesane enfeksiyonu (sistit): Mesane enfeksiyonları genellikle bağırsaklarda bulunan Escherichia coli (E. coli) adında bir bakteri türü tarafından meydana getiririlir. Cinsel ilişki sonrasında da sistit meydana gelebilir. Kadınlar mesane enfeksiyonu geçirme açısından erkeklere göre daha büyük risk altındadır çünkü mesane ile üretranın dışa açıldığı delik arasındaki mesafe erkeklere göre çok daha kısadır.
 • Üretra enfeksiyonu (üretrit): Bağırsak normal florasında bulunan bakterilerin idrar yollarına bulaşması ile oluşabileceği gibi, kadınlarda herpes, gonore ve klamidya gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar da üretrite sebep olabilir.

kadın idrar yolları iltihabı

İdrar yolu enfeksiyonu komplikasyonları nelerdir?

Uygun şekilde tedavi edildiğinde idrar yolu enfeksiyonlarının komplikasyonu nadirdir. Fakat tedavi edilmez ve kendi haline bırakılırsa ciddi sonuçlar doğurabilecek komplikasyonlar ortaya çıkabilir.

Tedavi edilmeyen idrar yolu enfeksiyonları akut ve kronik böbrek enfeksiyonlarına neden olabilir (pyelonefrit). Pyelonefrit böbreklere kalıcı hasar verebilir. İdrar yolu enfeksiyonları yaşlılarda diğer sağlık sorunları nedeniyle teşhis almayabilir. Bununla beraber küçük çocuklar da idrar yolu enfeksiyonu açısından daha fazla risk altındadır. İdrar yolu enfeksiyonları hamile kadınlarda belirti vermeyebilir, prematüre ve düşük doğum ağırlıklı bebeklerin doğumuna sebep olabilir. Bu nedenle hamile kadınlar idrar yolu enfeksiyonu açısından uyanık olmalı ve testlerini düzenli olarak yaptırmalıdır.

 

İdrar yolu enfeksiyonu nasıl teşhis edilir?

 • İdrar tahlili: İdrar örneği bulanıklık, bakteri ve/veya kan varlığı açısından değerlendirir.

  erkekte sistoskopi resmi

  Resmi büyütmek için üzerine tıklayın

 • İdrar kültürü: İdrar örneği uygun besiyerine ekilir ve üreme olup olmadığına bakılır.
 • İdrar yolları görüntülemesi: Eğer doktorunuz sık idrar yolu enfeksiyonu geçirmenize sebep olan bir idrar yolu anormalliğiniz olduğunu düşünürse tomografi gibi görüntüleme yöntemleri ile idrar yollarınızı değerlendirmek isteyebilir.
 • İdrar yollarını görüntülemek için endoskopi: Eğer tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları geçiriyorsanız, doktorunuz ucunda kamera olan uzun bir boru yardımı ile (sistoskopi)  üretranızı ve mesanenizi inceleyebilir.

 

İdrar yolu enfeksiyonu nasıl tedavi edilir?

İdrar yolu enfeksiyonlarını tedavide genellikle antibiyotikler kullanılır.

kadında sistoskopi resmi

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın

Basit idrar yolu enfeksiyonlarında; trimetoprim-sulfametoksazol ( Bactrim, Sepra ), amoksisilin ( Larotid), nitrofurantoin ( Furadandin ), ampisilin, siprofloksasin ( cipro ), levofloksasin ( levakuin ) gibi antibiyotikler kullanılır.

Belirtiler genellikle antibiyotik tedavisine başlandıktan birkaç gün sonra kaybolsa da antibiyotik tedavisine bir süre daha devam edilir. Enfeksiyonun tamamen geçmesi için belirtiler kaybolsa dahi doktorunuzun önerdiği antibiyotiği bitene kadar kullanmanız gereklidir.

Share →

127 Responses to İdrar yolu enfeksiyonu (iltihabı), belirtileri, tedavisi

 1. Selami diyor ki:

  Çok detaylı bir yazı çok bilgilendirici olmuş. Teşekkürler

 2. YILDIZ diyor ki:

  bende çok yararlandım ama daha bilgilendirile bilinir

 3. İBRAHİM ŞAHİN diyor ki:

  SLM ÖNCELIK BIR SORU SORCAM DOKTORA GITMEK ISTIYORUM AMA CEKINDIGIM ICIN GIDEMIYORUM BU IDRAR YOLUNDAN BEYAZ AKINTI GELIYOR VEDE ASIRI DERCE KASINTI VE YANMA PIS KOKULU IDRAR YANMA VE KASINTIYI ES GECTIM DE BU BEYAZ AKINTI NE OLUYOR ONU BIR TURKU ANLAMAYIM GITTI BIR YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM :( ( İBRAHİM))

  • erol s. diyor ki:

   idrar yolunda yanma olan arkadaşlara önerim şudur cempes 300 kap.2.1 eczaneden alınız ve 12 saatte 1 tok karnına yutunuz faydasını göreceksiniz.

   • NURAY AY diyor ki:

    LÜTFEN EZBERE İLAÇ ÖNERİSİNDE BULUNMAYIN.BAŞKA BİR RAHATSIZLIĞI VARSA VE RAHATSIZLIKTAN DOLAYI BU İLACI KULLANMAMASI GEREKİYORSA KİŞİYE BİR ŞEY OLDUĞUNDA BUNUN VEBALİNİ NASIL ÖDEYECEKSİNİZ.EN DOĞRUSU DOKTORA GİTMEK VE DOKTORUN TAVSİYE ETTİĞİ İLACI KULLANMAKTIR.

  • GÖKHAN diyor ki:

   sen bel soğukluğna yakalnmışın usta genelde hayat kadınyla ilişkiye gırdıgınde olur mıkrop kapmış yanı bıran önce doktra git gecer :D

  • etalip diyor ki:

   Ibrahim Seninkisi bel soğukluğu olabilir. Acilen doktora görün.

  • asude diyor ki:

   bence sizdeki mantara benziyor çekinmeye gerek yok doktora gitmelisiniz.

  • fatma ölçer diyor ki:

   beyaz akıntı erkekte olmaz bayanda olur geçmiş olsun

  • meltem önder diyor ki:

   merhaba aynı sorun bende de vardır mantar hastalığının belirtileri beyaz akıntıdır internetten vajinal mantar hastalığı die ararştırırsanız aynı sizin belirtilerinizi görüceksiniz. Geçmiş olsun

  • D.8 dahili diyor ki:

   Sağlık ocakları idrar tahlilinde buluyor bu kısırlığa kadar gidebilir bence gitmelisiniz

 4. gülay kafalı diyor ki:

  Cok detaylı bir yazı bizi bilgilendirdiğiniz için tşk..

 5. memhmet sakar diyor ki:

  slm merhabalar ben 25 yaşında bir erkeğim benim sorunum şunlar bende cinsel isteksizlik penisimin yeteri ve istenilen sertilkte olmaması ve boşalırken istenilen ve tatmin edici zevki almamak ve yine boşalırken spermimin istenilen uzağa gitmemesi sorunlarım bunlar bana bu konuda yardımcı olursanız ço çok sevinirim çok kafaya takıyorum

 6. ayşegül çıplak diyor ki:

  çok yararlı bir olmuş teşekkürler

 7. Demet diyor ki:

  Yararlı olmuş ama yorumlara cevap olsa daha iyi olur

 8. serap diyor ki:

  Merhaba sayın mehmet sakar bey sizi bildiğim kadarıyla bilgilendirmek isterim.Ben ürolojide çalışıyorum sağlıkçıyım sizin sorunlarınız kronik prostatit yani yani prostat iltihabı sizin bir hekim yardımı ile tedavi almanız gerekir ve tedavi sonrasında şikayetleriniz geçtiğini göreceksiniz iyi günler dilerim.

 9. murat mar diyor ki:

  benim sorunum büyük tuvaletemi yaparken idrardan meni geliyor. son zamanla sık sık idrar için tuvalete gidiyorum bunun tedavisi nedir. not:idrarımı yatıktan sonra penisten idrar akıntısı hissediyorum.bu hastalığın çaresi nedir.

 10. GÜL diyor ki:

  yorumlarda cempes 300 mg ilaç önerilmiş, tavsiye edilen ilaçları araştırmadan kullanmayınız.
  CEMPES 300 mg kapsüldeki etkin madde sefdinirdir. Sefdinir, üçüncü kuşak sefalosporin grubu olarak adlandırılan antibakteriyel bir ilaç grubunda yer alır.

  CEMPES, 10 ve 20 kapsül içeren, PVDC-PE/ Al folyo blister ve karton kutu ambalajlarda takdim edilir.

  CEMPES, ilacın aktif olduğu bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde

  kullanılır. Yetişkinler ve ergenlik çağındaki gençlerde ilacın kullanılabileceği bazı

  enfeksiyonlar şunlardır: Akciğer iltihabı (pnömoni), uzun süreli nefes alma güçlüğü olan

  hastalarda göğüs enfeksiyonları, sinüs enfeksiyonları, boğaz/bademcik enfeksiyonları, cilt

  enfeksiyonları.

  Çocuklarda ilacın kullanılabileceği bazı enfeksiyonlar şunlardır: Orta kulak iltihabı,

  boğaz/bademcik enfeksiyonları, cilt enfeksiyonları.

 11. tuba diyor ki:

  mrb ben 3 yıllık evliyim eşimle ilişkiye giremedik korkum yüzünden ama vajinamda sürekli bi ağrı var bekarkende vardı doktora gitmekten korktuğum için sebebini bilmiyorum.idrar yollarında enfeksiyon mu var acaba diye düşünüyorum merhemi falan varmıdır bunun eczaneden alabileceğim yardımcı olabilecek varsa yazabilirmi ? eşimle ilişkiye beni uyutarak gireceğiz başka çaremiz kalmadı bişey olur diye de korkuyorum açıkçası

  • ebru beytaş diyor ki:

   sakın doktora görünmeden birşey almaaa.bn aşırı derecede hastalandım kusma ve yumurtalık bolgemde agrı hissettım gittiğimde idrar yolu enfeksıyonuydum merhem olarak faydalı olur diye aldığım merrhem daha da tetiklemişş çok ciddi, eger idrar enfeksiyonu oldugunu düsünüyorsan

 12. seyhan demir diyor ki:

  midem cok bulanıyo acaba enfeksiyonmu oldum

 13. Hakan Yavan diyor ki:

  Merhaba, acil yardım lütfen
  bilgili ve ilgili tıp mensubu değerli sağlıkçı arkadaşlardan yardım istirham ediyorum….33 yaşındayım..bekarım.şimdiye kadar hatırladığım kadarıyla toplam 6-7 kez idrar yolu enfeksiyonu kapıp tedavi gördüm..bunları son 2 sini 4 ay içinde yaşadım..ve bu son 2 enfeksiyon bana cehennem azabı yaşattı…şuan 10 gün önce kaptığım enfeksiyonun tedavisini görüyorum ve size şikayetlerimi aktarmak istiyorum..idrar yollarında ağrı ve yanma, makatın aşırı kasılması,karnın alt bölgesindeki kasların gerilmesi ve ağrıması,ayrıca bu durum bende aşırı stres yaptı..büyük tuvaletimi yaptığımda çok cıvık ve siyaha yakın bir renkte geliyor…tabi bu arada enfeksiyon bağırsaklarımdamı sıçradı acaba diye korkuyorum?..ayrıca aşırı derecede bel ve sırt ağrılarım oluştu…bu hastalığın böyle etkileri varmı acaba?..ne yapmam lazım tşkr ederim..Hoşçakalın!..

  • semra diyor ki:

   Hakan bey,bu sayfalarda sadece dertlesirsiniz.Deva muhtesem doktorlarımızda.Lutfen bir uzmana gidin ve olabilecek kotu seyleri onleyin.

 14. betül diyor ki:

  tuba hanım merhaba. önceliikle bende 3 yıllık evliyim, aynı dertten muzdariptim. sorun sadece psikolojik. buna tıp dilinde VAJİNİSMUS diyolar. ben eşimle karşılıklı konuşarak dertleşerek bu sorunu hallettim. size önerim aynısını yapın, yok olmuyorsa uzman bi psikologtan yardım almanızı önerrrim saygılar.

 15. Emel fırat diyor ki:

  merhaba ben sürekli idrar yolu enfeksiyonom var 10 ay önce doğum yaptım.hangi ilaçları dr verdiyse kullandım geçmedi.bir süredir sarı kokulu bir akıntım var çocuk emziriyorum ne kullanmalıyım.hamileyken yapılan idrar kültürlerinde üreme yok çıkmıştı.ne kullanmamı önerirsiniz.saygılar.

 16. tanju diyor ki:

  benim idrar yolumdan çok fena ilntihab geliyor doktora gittim ilaçlar verdi etki etmedi lütfen yardım.

  • duran diyor ki:

   tanju senden nasıl bi iltihap geliyo bendende iltihap geliyorda bilgi almak isteddim benden gelen iltihap katı ve sümüge benzer ayrıca sivilceden gelen irinede benzer halde bircok ürologa gittim ama bir mikrop yok ama iltihap var anlamadım cözemediler gitti.

   • kerem diyor ki:

    o dedınız bendede vardı doktor şaşe monurol dıe bı toz verdı suya karıstır ıc dedı sonra ındrarını tutabıldıgın kar tut dedı ondan sonra 15 gunluk bı antıbıyotık verdı gectı oda mecıat dıye bı ilaç

 17. mert diyor ki:

  ordan burdan kopyalayip yapistirirlarsa kimse yoruma cevap yazmaz tabi.

  • feylesof diyor ki:

   Oradan buradan kopyalanıp yapıştırılmış hiçbir yazı sitemizde barınmamaktadır. Herkese buradan sağlık tavsiyesinde bulunmak doğru olmadığı gibi yorumlara yanıt verecek vaktimiz genellikle olmuyor. Bilgi vermek amacıyla açtığımız bu siteye arama motorlarından geldiğinize göre işimizi iyi yapıyoruz ki sizi buraya göndermişler. Bu yorumunuzu yayımlamayabilirdim ancak kişisel görüşlerinize saygı duyduğum için yorumlara sansür uygulamıyorum.

 18. ada diyor ki:

  idrar yolları bilgileri için tşk

 19. YASEMİN KARACA diyor ki:

  SELAM BEN YASEMİN 25 YAŞINDAYIM BENİM SORUNUM MESANEDE YANMA SIK SIK AZ MIKTARDA İDRAR YAPIYORUM AMA SONRASI IKINMA GELİYOR BİR HAP KULLANDIKTAN SONRASI YUMUMÜRTALIKTA AGRILAR BAŞLADI NE OLUR BANA YARDIMCI OLUR

 20. sıla geniş diyor ki:

  ben de aynı sıkıntıları yaşıyorum evde kendimce sıcak havluyu ve bol bol su içdim tabiki bunlar çare değil doktora gidicem kanamamda var

 21. soner erel diyor ki:

  benim idrar yaparken yanma ve sarı renk akıntı oluyor

 22. aslı diyor ki:

  benim yaşım daha 19 ve 2 senedir bu hastalığı çekiyorum artık doktora gitmekten çok sıkıldım.. her ay en az 2 kere doktora gidiyordum ilaç tedavisi görüyordum bundan 2 ay önce doktor sistoskopi yaptı biyopsi için parça aldı sonra yakma işlemi falan uygulandı… tam olarak geçti diyemem ama eskisi kadarda kalmadı yanlız kasıklarımdaki kasılmalar ve ağrılar şiddetli bir şekilde devam ediyor… idrar yolu enfeksiyonu olmadan önce böbreklerimde iltihap vardı böbreklerimdeki geçtkten sonra idrar yolunda çıktı acaba böbreklerime tekrar geçer mi..??

 23. adem diyor ki:

  hepsinin tedavisi su su su su su….
  arkadaslar suyu bol icin birde doktora gidin olsun bitsin spor yapmayi düzenli beslenmeyide ihmal etmezsseniz sizden daha saglikli kimse olmaz…Tuz sekerdenve mayadan da uzak durmaya calisin…

 24. mesut kaya diyor ki:

  meraba ben küçük idrar yaparken yapıp kalkıyorum daha sonra ayağa kalkar kalkmaz tekrar geliyor ve mesane tam boşalmıyor ikinci defa yaptığımda çok az geliyor acaba sebebi nedir veya nasıl bir tedavi uygulamam lazım

 25. ebru toraman diyor ki:

  mrhb ben ebru idrarımda çok fazla yanma oluyo ve hamile kalamıyorum öneriniz nedir cevaplarmısınız

 26. Ezgi diyor ki:

  idrar yolları iltihabı için benim yaptığım ve faydasını gördügüm yöntemi uygulayabilirisniz..öncelikle ayaklarınızın altına sıcak su torbası koyarak kan dolasımının hızlanmasını saglamanızın gerektiğini söyleyebilirim..malum insan anotomiisi geregi tüm sinir ucları ayak altında yeralmakta oldgundan dolayı ayak altına koyulmalı karın bölgesine kati suretle konulmamalıdır.şekerli sıcak su içerek migdenizi yumuşatarak bağırsaklarınızın çalışmasına yardımcı olun tabi bu arada maydonozun saplarını kaynatarak cıkan bir bardak suyu için.bu bitkisel olarak uyguladıgım . maydonoz iltihabı söker cünkü.kanı temizler.ödemi atar..Tbi mutlaka bir hekime görünmeniz gerekiyor ama gideceğiniz zamana kadar önerilerimden faydalanabilirsiniz.hepsini bir bir uyguluyorum ve faydasını gördüm.maydonuz suyunu kaynatıp içecek olanlar için kücük bir not : içine şeker atıp içmeye kalkmayn bi faydasını göremezsiniz sadece kendi suyunu ıcmek zorundasınız. 2,5 litrelik kaynatsnız her gün br bardak içmiş olsanız bitiminde akıntılarında azaldıgını hatta gelmedigini göreceksiniz.

 27. dolunay diyor ki:

  benimde idrar yolu enfeksiyonum aşırı derecde idi invans die damardan serum aldm hiç bir şeym klamadı bunun üzrerine günde 3LİTRE su içiyrm idrarım gayet duru su içmyi ihmall etmyin muhakkak su su su su su su

 28. mikail kurtoğlu diyor ki:

  slm ben mikail benim rahatsızlığım idarar yolları enfeksiyonu tuvaletimi yaparken acı hissediyorum ve tekrar tekrar tuvalet ihtiyacım geliyor.hastaneye gittim tedavi ettiler serum verdiler,idrar örneğimi aldılar idrarrımda sorum yokmuş sızıntı şeklinde geliyor idrarım bana verdikleri haplar ise zinco ve bacterium hapları ama 1 aydan fazla oldu rahatsızlığım geçmedi (not):rahatsızlığımın başladığı gece saat 3 gibidi ve kalktığımda güçlü ve acil tuvalet yapma isteğim olmuş o tuvaletten sonra başladı

 29. ercan aksan diyor ki:

  selam,benim idrar yolumda yanma hissi oluşuyor ve bu zamanla ağrıya dönüştü,bu ağrı kasık ve bel ağrısı olarak kendini gösteriyor,büyük ihtimal idrar yolu enfeksiyonu ama bu üreme organlarına hemen zarar verir mi kısırlık gibi sorunlar çıkartır mı? kısırlık belirti gösterir mi

 30. the lara diyor ki:

  Yaklasık 4 -5 senedır oluyorum bu rahatsızlıgı.En ufak bı yanma olsun acaba genemı ıltıhaplanma olucak dıye dusunuyorumMaydonoz suyu ıyı etkı yapıyo.Çok su ıcen bırı olmama ragmen genede oluyor.Bu hastalıgın bı ıgnesı warmıs ama adını su anda hatırlamıyorum.Bu ıltıhaplanma ilk defa oldugunda onu vurundugunuz zaman bır daha hiç olmuyormuş.

 31. Kerem Tunçeri diyor ki:

  Merhaba öncelikle benim adım Kerem.Ben bu sıkıntıyı 1 aydır çekiyorum.Ya yatalak olursam diye çok korkuyorum.Spor olarak basketbolu tercih etmiştim hasta olmadan çok önce.Hasta olunca bırakmadım.Doğrumu yapıyorum bilgi verirseniz sevinirim

 32. kerim duman diyor ki:

  bana acil yardım edin bende penisimden iltihap akıyordu yanma oluyordu ama geçti 1 hafta sürdü doktora gitmeme gerek varmı acil yardım

 33. ceyhun karadeniz diyor ki:

  tşkler gzl bilgiler var .Birde mümkünse hangi besinlerin iyi geelcegını bıilgi olarak alırsak dahda faydalanmış oluruz. tşkler

 34. çağrı diyor ki:

  tıbbi laboratuvar öğrencisiyim.staj dönemimde gelen hastaların idrar sonuçlarını değerlendirip sisteme aktarıyordum.Şunu çok net söyleyebilirim ki idrar çok önemli bir materyaldir sağlıkta…İdrarınızda ki renk değişimleri ve kokusu size bir çok şeyi anlatmaktadır.İdrarınızda renk değişimleri olduğunda derhal doktora gözükmenizi şiddetle tavsiye ederim.Renk değişimi dediğim şey idrarın 2 şekli tehlikelidir.
  1-Açık renk:lökosit miktarının aşırı arttığını ve hastanın enfeksiyon geçirdiğinin göstergesidir ancak enfeksiyonun nerede olduğunu çok net belli etmez.
  2-Kırmızıya yakın veya kırmızı:idrardaki blood’un yani kanın göstergesidir.sindirim sistemi kanamalarının belirtisi olabilir ancak net bir karar vermek için gaita örneği alınıp gerekli testler yapılmalıdır.

 35. mesut tufan diyor ki:

  slm ben21 yaşında erkeğim kasıklarımda şiddetli ağrı ve idrarımda yanma var doktora çıktım idrar yolunda iltahap vardedi antibiyotik yazdı kullansam iyi gelirmi acaba

 36. ergin tekin diyor ki:

  ben idrar yolları az yanma az kaşıntı ve az akıntı geliyordu doktora gittim tedavi olmaya başladım tedavi bitene kadar kimseyle cinsel ilişkiye girme dedi cinsel birliktelik hariç mastırbasyon yapmanın zararı olurmu yardımınız için şimdiden tşkler.

 37. fehmi diyor ki:

  slm bu rahatsızlık bende aniden gece başladı yatağa yatmamla birlikte sağ testistimde şişme oldu 1 dk filan sürdü sonra düzeldi sabah kalktımda herşey normaldi sokağa çıkp yürümeye başladımda aniden şişmeler oluyor sağ tarafta ama ağrı yok yürürken çok rahatsızlık veriyor otordumda az dinlendimde yüremedim zamalar normala dönüyor kasıklarımda azda yanma var sice bu fıtıkmıdır yoksa intahaplanmamı idara yollarında cevab verebilirmisniz.

 38. DİLBER YILMAZ diyor ki:

  BENIM DE ANNEM ENFEKSİYIN KAPTI AMA GECMİYOR BÖBREKTRE SORUN YOK AMA ANTİBİYOTIGE RAGMEN GECMİYO ÜSÜTNE ASIRI SANCISI OLUYO GECMEK BİLMİYO NE OLACAK BİLMİYORUM

 39. oğuz tekin diyor ki:

  arkadaşlar merhaba benimde idrar yolları sorunum var 2-3 yıldırda devam ediyor doktora giti idrar tahlili yaptı fakat geçmedi gece tavalete gidiyorum ve çok az idrarımı yapıyorum aşırı bi yanma va en çok ta testislerın alt kısmında yardımcı olacak arkadaş varsa sevinirim şuan bile o acıyı çekiyorum teşekkürler…..

 40. onur diyor ki:

  ağrılar cok kansermiyim

 41. ömer diyor ki:

  cok aydınlatıcı olmus. tesekkurler

 42. ismail gürol diyor ki:

  slm arkadaşlar ben 14 yaşından itibaren kronik böbrek yetmezligi ve idrar yollarından defalarca amaliyat oldum idrar yollarında idrar kesesinde delik varmıştı böbreklerimi kaybettim ve ankara hacettepe hastanesinde serdar tekgül var üroloji doktoru ona gittim 4 sefer kapalı amaliyat yaptı olmadı sonunda acık amaliyat ile delik kapatıldı idrar yollarından sorun bitti denildi
  sadece böbrek kaldı denildi bende nakil oldum ancak sorun bitmedi sürekli idrar yolu enfeksiyonu geciriyorum gitmedigim hastane kalmadı 2.veya 3 ayda bir hastaneye yatıyorum antibiyotik vuruyorlar 15 gün ancak 2 ay sonra geri oluyor ben anlayamadım bunu anlayan başından gecen birisi varsa yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

 43. serpil diyor ki:

  ben 10 yıldır bu rahatsızlığı yasıyorum ama mikrola yakından uzaktan alakası yok sadece üsütünce ayağım suyu gorünce baslıyor yazın bile corapla yatarak caresini buldum

 44. hasan diyor ki:

  selm bn 2 ay önce ıdrar kanalında 18 mlm taş vrdı aldırdım ama şımdı çok sıksık wc gyrum ve yumurtmda ağrı oluşuyo ve doktora gıtım ilaç vrdı iltıhap vr dedım ama geçmedı ne yapmalıyım

 45. keriman aksoy diyor ki:

  idralımde kan var neden acaba bırdeböpreyım arıyo ıdralım ağır akışı cok rahatsızım

  • osman y diyor ki:

   senin problemin böbreklerinde taş olduğu ihtimalini güçlendiriyor.en kısa zamanda aynı şikayetleri üroloji doktoruyla paylaş.taşın boyutu ve börektemi yoksa mesanedemi anlaşılması için senden bir takım tetkikler ister.zaten tıptaki ilerlemeler sonucu böbrek taşları açık ameliyat yapılmadan kırılabiliyor.böylece idrarla beraber dışarı atılır.bol su içmek şartıyla.

  • boşver diyor ki:

   keriman aynı durum bndede var çok kötü ağrıyo böbreklerim tümör kanser diolr ama il evred bu ilttihaplanma bana denilen şu taş var sendede olabilir

 46. nalan :) diyor ki:

  merhaba ben eşimle ilişkiye girdiğimde idrar yolu enfeksiyonu ve vajinal mantar oluyordu. bi sitede okuduğum yazıyla gümüşsuyu kullanmaya başladım eşimede kullandırttım. ve gümüşsuyu sayesinde artık enfeksiyon ve mantar oluşumu olmuyor şükürler olsun. Bencede bu ALLAHın bi mucizesi.

 47. Bengü Çalık diyor ki:

  Merhaba buna bir kere yakalanmaya gör arkası sık sık geliyor artık.Arkadaşlar bu sıkıntıyı sürekli yaşayan bir bayan olarak söylüyorumki biraz bünyesel birazda ayak üşümesinden oluyor.Ayakları sıcak tutun bol su için ağrı olursa da buscopan plus çok iyi geliyor.

 48. esma fidanboy diyor ki:

  ıdral yollarımla beya akıntılar var cok akıyor napmam lazım yardımcı olursanız sevınırım ve pıs koku var

 49. olcay diyor ki:

  masturobasyon yaparken penisimin ucu yanıor napmalıyım

 50. aslıhan fidoş diyor ki:

  idrar yapınca alt bölgemi sildikten sonra böyle açık kahverengi bir peçete koyu bir şey gelemekte buna nasıl bir çözüm bulabilrim acaba yardımcı olabilirmisiniz en kısa zamanda email atarsanız sevinirim

 51. demet diyor ki:

  ıdrar yolum hem agrıyo hem yanıyo bana yardım edin arkadaslar

 52. aşamatacı diyor ki:

  doğal olmayan bir şey varsa:
  doktora gidin doktor!doktora danışın doktara!

 53. yunus emre diyor ki:

  slm bnm soyle bı sorunum war ılıskıye grdıkten sonra kız arkadasım ıdrarını yaparken bı yanma olduunu we bu yanmanın yanında asırı ve kısa bı ıdrar ısteği sonnda yanma hıssının olustunu soyledı bu durum için doktorsuz nasıl bı ılac tedavisi uygulaya bılırız yardımcı olursanız cok sewinirim tesekkurler sımdıden

 54. mahmut sis diyor ki:

  iyi akşamlar. benim problemim şu; sık sık idrara çıkıyorum. idrar kesemi tam boşaltamadığımı hissediyorum ve idrardan sonra damlama yapıyor. İdrar kültürüm ve idrar testlerim temiz çıktı. bana spasmex verdi doktor ama hiçbir faydası olmadı. ne yapmalıyım.

 55. EMRULLAH SEVİM diyor ki:

  öncelikle herkese iyi akşamlar.benim eşimin küçüklüğünden bu yana idrar yollarında enfeksiyon var.bu sıralar daha da fazlalaştı bu rahatsızlığı.kullandığı ilaçların da hiç bir yararı olmadı.hatta doktor böbreklerini kaybedebilirsin dedi bugün.nasıl durduracağız bunu?ne yapmamız gerek?bilgisi olan varsa yardımcı olur musunuz!teşekkür ederim.

 56. Nazlı diyor ki:

  Bende de var.

  Belirtisi;Güçlü,acil idrar yapma.

  Onun dışında agrım var dı gittim İdra yplu enfeksiyonu(sistis) olduğu çıktı tekrar gitmem gerekiyorrr… Ama genelde kendimi sıcak tutmam ve bol su içmem gerekiyormuş… öylede yptım ama şu sıralar su içmiyorum tekrar ağrılarım basladı.

 57. zehra yaprak diyor ki:

  sık sık lovoboya çıkıyorum yanma oluyor karında ve kasıkta ağrı hissediyorum kanıtılarım kötü kokuyor ve ben bunu kis olarak şüphe ediyorum bunu cevabı ne olabilir bilmiyorum bu ağrılar benim baya psikoloğumu bozdu lütfen buna bi çözüm bulun……

 58. sinan koç diyor ki:

  bu hastalık için doktora gidiniz

 59. Nazlı diyor ki:

  Ödevim için çok faydalı oldu.Teşekkürler.

 60. elif kartal diyor ki:

  havuz için raporumu yenileemem gerekiyodu normal çıkar raporu alr giderim sandım iltihaplanma olduğunu öğrendim korkulacak bir hastalık değil 1 hafta içerisinde erken teşhisde eskisi gibisiniz

 61. sebahattin erten diyor ki:

  hocam bendede sık sık idrarda yanma oluyo ve cok zorlanıyorum aza azar geliyo yakıyo gibi cok zorlanıyorum kafayı yemek üzereyim herhangi bir doktorada gidemiyorum biçare bulmanızı istiyorum

 62. aristo diyor ki:

  ya arkadaşlar siz gerizekalı mısınız nie kulaktan dolma bilgilerle derdinize çare arıyosunuz kalkın gidin hastaneye tıpta ayıp diye bişiy yoktur böle cahilce şeylerle uğraşmayın lütfen..

 63. emircan arı diyor ki:

  çok güzel söylemişler teşekkürler.

 64. berfin yılmaz diyor ki:

  ya benim anlamadığım bişey var bu ağrı omzma kadar vuruyo ama idrar yaparken yanma falan olmuyo 1 aya yakın çekiyorum sancı

  • Kadersiz Kaderim.. diyor ki:

   Sevgili Berfin Yılmaz omzun da ağrı olması normal ve doktora git çünkü inan batarın olursa her nefes alışın da feci saplanıyor.. O acıyı yaşamadan tedavi ol

 65. ezgi k diyor ki:

  acil idrar hissi oluyor ve çoğunlukla kanamalı ve rahimden yukarı bir ağrı hissediyorum ve idrar bitiminde de kan geliyor bu da bir idrar yolu iltihaplanması mı yoksa daha ciddi bir problem olabilir mi cevap verirseniz çok sevinirim doktora gidip kötü bir sonuçla karşılaşmaktan çok korktuğum için size sormak istedim şimdiden çok teşekkür ederim

  • Kadersiz Kaderim.. diyor ki:

   Burada hiç kimse doktor değil ki anlatıklarının nedeni ni bilsin doktor bile tedavi etmeden tanı koyamaz.. Doktora git bir rahatsızlığın varsa ilerlemeden teşhiş konulsun erken teşhiş iyidir, tedavin kısa sürede biter. Burada herkes bir birine neyim var yok şöyle ağrım var böyle oluyor yazmış ulan kimse burada doktor değil ki ama sağolsunlar site bu rahatsızlığı anlatıcı bilgiler paylaşmış.. okuyun sizde de benzer ağrılar varsa gidin doktora allaalla.. Ne bekliyorsunuz yani biri çıkıpta aaaa sende şu hastalık var mı diyecek :/

 66. ela su diyor ki:

  Bende bu sabah ayni ağriyla uyandim lavaboya gittim idrardan sonra çok kötü ağri ve az bi kanama lekesi oldu. Haftasonu diye doktora gitmedim neo-penotran diye bi fitille cipro antibiyotik kullandim yarim saatte ağrim kesildi .

  • Siera diyor ki:

   ilacı kullanırken ağrı kesiliyor da ondan sonra ne oldu tekrarladı mı?şu an durum nedir?10 senedir geçmiyo bende, hayatımı mahfetti

 67. ahmet muhamet diyor ki:

  6 bucuk yasinda bir kizim var meseneden enfeksiyon var yanmalar agrilar surekli var kac defa doktorlara guturdum nurmal ampicillin surop tedavisini yaptik ama tekrarliyo gecmiyo utresyon idrar tahlileri yaptim ne yapmam gerekiyo bukunuda yardimcimizi istiyorum

 68. Yağmur eyup diyor ki:

  Benimde idrar yolunda yanma sürekli idrara çıkma ihtiyacı be yaparken acısı ara ara oluyordu bu durum antibiotikle geçiyor 2 kez gittim antibiyotik verdi hemen geçiyor burda önemli nokta hijyen öncelikle buna önem verin ve üşütmemeye çalışın uzun süredir bişey olmuyordu bu senede şiddetli karın ağrısıyla acile gittim ve gene idrar yolu iltihabı çıktı soğuktan olduğunu düşünüyorum doktor çok dikkat et dedi böbreğe sıçrarsa daha kötü sonuçlar doğurur günde en az 2lt su içmemi önerdi ancak su atar bu iltihabı bol bol su için iş işten geçtikten sonra keşke demenin bir anlamı kalmıyacak.

 69. hasan yucabas diyor ki:

  ben yaklaşık 4 ay önce kanalda taş aldırdım o gunden buyana sol yumartam da ağrı oluşuyo br turlu ileşemedı ve aynı zamanda bende isteksızlık başladı ve buyuk tuvaletı yaparkene akıntı gelıyo sebebı ne bılmyrun erıksıyonda br sıkıntı yok ama ıstekszlık vr çok toktora gtım ilaçta kulandım çare olmadı

 70. tolgan sencan diyor ki:

  enfeksiyonlar çeşitlidir benim her zaman yaşadığım penisim ereksiyon halindeyken yanıyor işemeye giderken yanıyor ve sürekli iltihap akıntı oluyor bir kez daha olmuştu arkadaşlarım bol acı ye dediler yedim geçti yine yedim ama bu sefer geçmedi sizce sebebi ne olabilir bilgisi olan varsa bilgilendirse sevinirim

 71. Kadersiz Kaderim.. diyor ki:

  Arkadaşlar öncelikle allah hepimize şifalar versin.. bende 3 gün önce sağ tarafım da batar lar ve omzum da ağrı ile doktora gittim, doktor idrar yollarım da iltahaplanma olduğunu söyledi. Sanırım ilerlemiş ki hapları 5 gündür içmeme rağmen hala batarlar ve omuz ağrım devam ediyor hatta ben sağ tarafıma giren batarlar dan ağrıdan kıvrandım yani çok kötü bi rahatsızlık öyle bi an geliyor ki batarlar dan ve ağrı dan ne yatağa yatabiliyorsun ne ayağa kalkabiliyorsun ve her nefes alışın da o batarlar feci şekilde saplanıyor ve canının daha az acıması için nefesini yarı da kesmek zorun da kalıyorsun.. Benim ağrılarım o kadar şiddetliydiki gece yarısı acile gittim. Böyle bir şikayetiniz varsa buralarda oyalanmayın doktora gidin çünkü öyle bir an geliyor ki belki ağrıdan doktora gitmek için ayağa kalkamazsınız şahsen benim öyle oldu.. Allah hepimize acil şifalar versin Amin..

 72. Kadersiz Kaderim.. diyor ki:

  Ve Doktora danışma dan hap kullanmayın..

 73. ebruyaman diyor ki:

  mrb bendede ellerımde ve ayaklarıma bı yanma var o bı turlu gıtmıyor doktora gıttıgımde ıdrar yolunda ıntahap gordu ıkı kutu antıpıyotık kullandım gene aynı yaklasık bır aydır yanmadan kurtulamadım

 74. anilsim pekkaya diyor ki:

  ben idrarımı yaparken ve yapmadığımda sancı kaşıntı var çok fazla idrarım var ve az şekilde yapılıor arda bir kanda akıyor bu olabilir

 75. Gülseren Akın diyor ki:

  Selam arkadaşlar idrarda yanma kadınların cocunda olan birşey Ve sık sık biter yine tekrarlar bende cok doktara gittim geciyor yine oluyor PURINOL BİR KUTU ALIN BİR BARDAK SUYA ATIN VE İCİN GÜNDE BİR BARDAKcok iyi gelir idrarda yanmaya ağrı icinde BUSCOPAN 10 mg draje icin keser hemen Ama akıntı koku kasık ağrısı gibi kadın hastalığında cipro ve fitil neo -penotran kullanın cipro antbiyotik her mikrobu üldürür yok eder mantar icinde ZOLAX 200mg7 kapsül icin bol su ile acil şifalar dilerim

 76. saadettin diyor ki:

  ibrahim arkadasım akıntının sebebi karşı cinsten genore yani bel soğukluğu kapmışın tavsiyem hiç vakit kaybetmeden 1000 mg cipro yada sanset bir adet iç birseyin kalmaz saygılar.

 77. HAYRETTİN B diyor ki:

  merhaba öncelikle açıklamalr çok güzel ben 42 yaşındayım yaklaşık 2 yıldır eşimle ilişkiye gireken bir yanma oluyordu ama son 1 aydır bu yanma sürekli olmaya başladı sorun ne olabilir aca tşk ederim

 78. tuğçe beraz diyor ki:

  eşim ile ilişkiye girdik 2 hafta önce korunmuyoruz fakat eşim içime boşalmıyor. Anemi hastasıyım ve idrar iltihapı ve kanama kan tahlili ve idrar tahlili yaptıktan sonra çıktı. Fakat doktor gebe misin diye sordu . Sizce 2 hafta içinde hamile kalmış olabilir miyim?

 79. cabbar... diyor ki:

  sadece yeşilimsi akıntı var
  yanma hissi yok
  agrı sızı sancı gibi birşey yok
  şişme kızarıklık yada bunlara benzer bir durum da yok
  tek şikayetim yeşilimsi akıntı…
  ilk düşünce bel soğukluğumu yoksa idrar yolu enfeksiyonu mu ???

 80. sümeyye diyor ki:

  arkadaşlar lütfen bana yardım edin .13 yaşındayım. idrarımı yaptığım yerden sümük gibi beyaz bir şey akıyor .idrarımı yaparken güçlü ve idrar yapma isteği duyuyorum ve idrarımı yaparken çok şidettli bir şekilde yanma oluyor,çok geldi zanediyorum tuvelete gidiyorum az idrar yapıyorum ve bu sık sık oluyor .bu hastalık ramazan bayramının arife günündebaşladı . canım çok yanıyor.

  • ADNAN diyor ki:

   Hemen bir Üroloji Uzmanına görün, sağlık her şeyden önde gelir..daha fazla acı çekmen gerekmiyor..doktor ilacını verir, kısa zamanda kurtulursun

 81. sümeyye diyor ki:

  lütfen yardım edin canım çok kötü yanıyor.heşeyi yaptım doktora gittim ama yinede geçmedi……

  • feylesof diyor ki:

   Sümeyye, doktora gittiğini söylüyorsun ve halen geçmedi ise demek ki tedavin yanlış yapılmış. Veya sen ilaçlarını doktorunun önerdiği gibi kullanmamış olabilirsin. İdrar yollarından veya kadın üreme sisteminden beyaz bir akıntı gelmesi bize oralarda bir enfeksiyon olabileceğini düşündürür. Ancak senin bahsettiğin kadar uzun bir süre boyunca enfeksiyon iyileşmiş olmalıydı. Tekrar tekrar enfeksiyon kapıyor olabilirsin. Öncelikle doktoruna git ve sıkıntılarını ayrıntıları ile anlat. Tercihen bir kadın doğum uzmanına gitmeni tavsiye ederim, bu kadar uzun sürdüğünü de belirtmeyi unutma. Kendi kendine kulaktan dolma bilgiler ile ve internet sitelerinden öğrendiğin yanlış bilgiler ile yanlış işler yapmaya kalkışma. Bitki çayları, ot karışımları sana faydalı olmayacaktır. Doktoruna git ve tavsiyelerini dinle, senin yaşında ciddi bir sorun olma olasılığı çok düşük. İçini ferah tut.

   • sümeyye diyor ki:

    benim bu hastlaığım 7 yaşımda başladı .o zamnlar çok daha kötüydü . allahtan şimdi biraz geçti . bi önceki yazdım yazıda çok ama çok kötüydüm . annemin verdiği antibiyotiklerle geçirdim. hala biraz acıyor. bu hastalık bir başlıyor bir geçiyor işte . şuan bile azcık yanma ve acı var .zaten ben bitki çayları vb şeyler içmiyorum. devamlı su içiyorum o çok iyi geliyor.allah kimseyi hastalıkla sınamasın.burdan hasta olanlara avil şifalar diliyorum.

    • D.8 dahili diyor ki:

     Merhaba sümeyye hanım,
     En kısa sürede doktora görünün
     İlla kadın doğuma gitmeniz gerekmez bu işlemi idrar tahlili ile sağlık ocağındanda yaptırabilirsiniz.

 82. fazilet kişmir diyor ki:

  merhaba benim 8 yaşında kızım devamlı idrar yolu enfeksyonu oluyor 3 senedir devamlı götürmediğim hastane kalmadı bütün tahliller yapıldı mesane flimmi cekildi böbrekte kaçak olma ihtimali olabilir dediler çok şükür çıkmadı yani birşey gözükmüyor ama bu devamlı tekrar ediyor idrar kaçırma gece alt aslatma gece 2 ve ya 3 kez idrarda koku ateş ne yapabilim lütfen cevap bekliyorum çok zor bir duru çocuğumun sile psikolejisi bile bozundu anne ne zaman bezlenmicem gece artık diyor lütfen yardımcı olun ne yapabilirim

 83. derya kalkan diyor ki:

  ya idrardan pembe renkli bir kan geliyor ama orayı temizlediğim zaman kağıda çıkıyor yani idrarla birlikte çıkmıyor enfeksiyon olduğunu biliyorum ama bu kan neir bilen varsa lütfen yardım etsin?

 84. Büşra Durmaz diyor ki:

  idrar yolu enfeksiyonlarında öncelikle doktorunuza başvurulmalıdır. Eğer doktora gidecek vaktiniz yoksa; bol bol maydanoz suyu için. Bir tutam maydanozu kaynatarak suyunu içtikten sonra da kalan haşlanmış maydanozları bir bezin üzerine koyarak iç çamaşırınızın üzerine koyun (mayanozlar oraya temas edecek şekilde). Bir süre sonra maydanozların üzerine iltihap aktığını göreceksiniz. Maydanoz iltihabı aşağı indirerek idrar yollarını temizliyor. Bir de orayı sürekli kuru tutmalısınız. Tabi haşlanmış maydanoz koymadığınız zamanlardan bahsediyorum. Deneyin arkadaşlar bir şey kaybetmezsiniz. Faydasını göreceksiniz..

 85. ADNAN diyor ki:

  prostat olmamak için ne yapmak gerekir

  • feylesof diyor ki:

   Prostat dediğiniz iyi huylu prostat büyümesi ise eğer yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Bu hastalık yaş ile birlikte sıklaşır ve erkekler yaşlandıkça yaşlanmanın doğal bir süreci olarak ortaya çıkar. 80 yaşının üzerindeki erkeklerin %90′ında iyi huylu prostat büyümesi görülür. Prostat büyümesi tanısı konan kişilere büyümeyi yavaşlatacak ilaçlar verilir. Eğer prostat sizi rahatsız edecek kadar büyürse cerrahi olarak çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur.

 86. erol demirler diyor ki:

  çok teşekkürler. en sadece ve anlaşılabilir şekilde ifade etmişsiniz.

 87. sümeyye diyor ki:

  benim halen geçmedi ya .halen çok kötü acıyor halen devam ediyor. öyle bir acı var ki geçmiyor .iç çamaşırıma sarı iltahap akıyor . daha aybaşı da olmadım. ne yapacağımı bilmiyorum, bir geçiyor, geri geliyor . sümük gibi sıvı halen akmaya devam ediyor. idrarımın geldiğini bile fark edemez oldum . bana bir şeyler söylerseniz iyi olur.

 88. damla kaya diyor ki:

  arkadaşlar yaşım 13 idrar yollarımda mikrop var ve doktor bana çok fazla mikrop olduğunu söyledi ilk başta antibiyotit kullandım daha sonra 10 tane damardan antibiyotuk kullandım ve gerçekten faydasını gördüm :D gerçekten idrarını yapamama hissi insanı ok rahatsız ediyor size tavsiyem idrar yolu enfeksiyonunu küçümsemeyin eğer erken tedavi olmazsanız böbreğiniz iflas eder bence en iyisi damardan antibiyotik benim kullandığım antibiyotik çok ağır bir ilaç :D

 89. eDaNuR diyor ki:

  benim yasım 12 ben 2 yıldıır bu sıkınrıyı çekiyorum ve halen daha doktora gitmedin napmalıyım

  • D.8 dahili diyor ki:

   Bunun için özel hastaneye gitmeye gerek yok bu çok hassas bi konu sağlık ocağına gidip idrar tatlili vermelisin.

 90. hayat yurdakul diyor ki:

  ben bundan 5 yıl kadar önce iltihabım olduğu için hastaneye gitmiştim.iltihap yüzünden az kalsın böbreklerımi kaybediyordum.ilaç kullandım geçti ama 1 yıldan fazladır tekrar başladı ve böbreklerim de çok fazla ağrı oluyo.idrar yolu iltihabı böbreğime verdği zararı nasıl analarız?

 91. ismail diyor ki:

  Mrb benimde hemen hemen ayni sorunlarim var idrarimi yaparken cok asiri yan ma oluyor ve koyu idrar yapiyorum ayricas cok sık beyaz akinti oluyor ic camasirm berbat oluyor lutfen yardim

 92. Barış diyor ki:

  idrarımda beyaz su geliyor bu 2 3 gün üst üstede olabiliyor ay bir 2 ayda birde idrarı yaparken ilk baş normal idrar geliyor sonrasında beyaz su ve beyaz su ile birlikte tuz parçacığı kadar kadar beyaz şeyler geliyor aranızda sizede böyle olan varmı varsa nedeni ne he bide beyaz su çıkdıkdan sonra içim bi tuhaf oluyor midem bulanıyor gibi oluyo başım dönüyor gibi nedenini merak ediyorum lütfen cevap verin ?

 93. nur diyor ki:

  Benim bagirsaklarim şiş gibi idrarimi yaparken ağri var.bir kaç defa kanama oldu kasiklarimda ağrida var.doktora gittm engeksyn dedi ilac kullandm gecmedi ne yapmsliyim lutfen yardim edin…..

 94. edanurdemir diyor ki:

  çok ama çok güzel keşeke kopyalansa iyi olurdu

 95. ibrahim diyor ki:

  Idrarimdan beyaz akinti geliyor.1 aydir antibiyotik kullaniyorum.aci kasinma vs yok.iserken sikinti yok.yanliz. Boxer imie baktigimda hep lekeler var. Beyaz sivi cikiyor. Idrar be kultur testlee temiz cikti. Nedir bu beyaz sivi?

 96. tuce diyor ki:

  bn bu sebepden cok dertliyim ama bitürlü geçmedi ilaç tadavesi gördüm hala aynı sizce ne yapmalıyım arılarım geçmek bilmiyo

 97. esra diyor ki:

  meraba bende çok sık idrara çıkıyorum 2 aydır böyle tuvalete gittigimde iseçok az bişey idrar geliyo böbreklerimde kum oldugunu söyledi doktor kumdan dolayımı yoksa idrar yolu iltihaplanmışmı

 98. merve diyor ki:

  slm benim idrar yollarında iltap var pis kokuyo va kasık larıma agrı yapıyo bunun için ne yapmam gerekiyor

 99. GÖKHAN diyor ki:

  USTA BENDE AZ AKINTI OLUYOR BUNA RAMEN NE YAPA BILIRIM BU ARALARDA HAYAT KADINA DA COK GİDİYORUM BELIMDE COK AGRIYOR ACABA HAYAT KADINDAN HASTALIK MI KAPTIK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

hastalığı